KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16926112

nr 1692 6112

Bertil Linné

(1913-2000), Sverige

Oljemålning, "Utsikt från Ateljén Boden". Signerad. Olja på duk, 37x20 cm, yttermått inklusive ram: 46x33 cm

Erik Johan Bertil Linné, svensk bildkonstnär född 1913, död 2000.

Utrop:

800 kr

Såld:

500 kr

måndag 7 april 2025
kl 19:08:31

6/4 20:18:47 1      Vinnande bud

Bertil Linné

Läs mer om Bertil Linné