KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16926112
nr 1692 6112
Bertil Linné
(1913-2000), Sverige
Oljemålning, "Utsikt från Ateljén Boden". Signerad. Olja på duk, 37x20 cm, yttermått inklusive ram: 46x33 cm
Erik Johan Bertil Linné, svensk bildkonstnär född 1913, död 2000.
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
måndag 7 april 2025
kl 19:08:31
6/4 20:18:47
Bertil Linné
Läs mer om Bertil Linné